Przejdź do głównej zawartości

Glukometr Contour PlusOne

Dzisiaj opinia o glukometrze Contour Plus One. Osobiście mój faworyt, jeśli chodzi o glukometry dostępne na rynku.

Korzyść ze stosowania glukometru CONTOUR PLUS ONE w połączeniu z aplikacją CONTOUR Diabetes daje nam możliwość analizy schematów i trendów, dzięki czemu osoby z cukrzycą mogą zrozumieć w jaki sposób ich codzienne zachowania wpływają na poziom glukozy we krwi. Dzięki temu możemy się dowiedzieć dużo więcej o swojej chorobie i podejmować odpowiednie decyzje dotyczące jej leczenia.

 • Funkcja SmartLight glukometru umożliwia natychmiastowe otrzymanie informacji nt. aktualnego wyniku, przez jego porównanie z wartościami docelowymi. Zielony kolor informuje o wyniku mieszczącym się w zalecanym zakresie, bursztynowy kolor oznacza wynik powyżej, a czerwony poniżej wartości docelowych. Dodatkowo podświetlany port na paski testowe umożliwia przeprowadzenie pomiaru przy słabym oświetleniu.
 • Pomiar drugiej szansy informuje pacjenta o konieczności umieszczenia w ciągu 60 sekund próbki krwi na tym samym pasku testowym jeśli pierwsza była niewystarczająca. Pozwala to uniknąć ponownego nakłuwania palca i zmarnowania paska testowego. Osobiście uważam to za świetne udogodnienie. Koniec marnowania pasków do mierzenia cukru.

Aplikacja Contour PlusOne jest do ściągnięcia za darmo z Google Play oraz Apple Store. Jej najważniejsze funkcje to:
 • Synchronizacja z glukometrem CONTOUR PLUS ONE i bezprzewodowe przesyłanie wyników, co umożliwia tworzenie indywidualnych schematów i trendów dla danego pacjenta, które można analizować w kontekście czasu i zauważać w ten sposób wpływ codziennych czynności na uzyskiwane wyniki. Wystarczy włączyć funkcję bluetooth, aby wyniki przesłały się z glukometru do telefonu.
 • Możliwość zapisywania takich zdarzeń jak posiłki, aktywności i przyjmowane leki. Użytkownik może także dodawać zdjęcia, uwagi i notatki głosowe, aby ustawić uzyskane wyniki w kontekście (glukometr zawiera tylko dzienniczek uzyskiwanych wyników).           
 • Możliwość przekazywania wyników uzyskanych przez pacjenta lekarzowi/lekarzom z wyprzedzeniem lub w dniu wizyty w postaci zbiorczego raportu w formacie PDF. Oznacza to, że zarówno pacjent, jak i jego lekarze są lepiej poinformowani i podczas wizyty mogą skupić się na rozmowie.
 • Konto w chmurze do zarządzania danymi i ich przechowywania.
 • Raporty w formacie PDF, które można wysyłać pocztą elektroniczną w celu omówienia ich z lekarzem.
 • Widok w formie listy i widok z całego dnia, aktywowane przez zmianę orientacji ekranu smartfona.
 • Możliwość ustawiania znaczników posiłków w aplikacji lub w glukometrze.
 • Możliwość ustawienia przypomnień o pomiarach, by przed wizytą u lekarza zapewnić optymalne wyniki.
 • Alarmy i porady dotyczące postepowania w razie wyników krytycznie wysokich lub krytycznie niskich
 • Komunikaty błędów w postaci wiadomości tekstowych zamiast kodów.
 • Automatyczna synchronizacja czasu i daty pomiędzy aplikacją a glukometrem.
 • Powiadomienie przez aplikację o niskim poziomie naładowania baterii glukometru.

Moja opinia:
Jestem bardzo zadowolona z glukometru Contour PlusOne. Na początku choroby skrupulatnie prowadziłam dzienniczek samokontroli, później przestałam to robić. Dzięki temu, że glukometr przesyła wyniki na telefon mam dostęp do wszystkich pomiarów, które na dodatek mogę opatrzyć odpowiednim komentarzem czy zdjęciem posiłku. Pozwala to na lepszą analizę poziomów cukru i ewentualnej przyczyny ich wzrostów czy spadków. Glukometr jest mały i poręczny, wynik wyświetla się już po 5 sekundach a w przypadku zbyt małej ilości krwi mamy możliwość jej uzupełnienia dzięki czemu nie marnujemy pasków oraz nie narażamy się na dodatkowe kłucie opuszków palców.
Myślę, że warto korzystać z dobroci techniki i ułatwiać sobie życie a Glukometr Contour PlusOne na pewno na to pozwala.
                    www.contourplusone.pl


Komentarze

 1. wadą jedyną jest to że Musimy mieć telefon z ANDROID wersja min 5 A niestety nie każdego stać na wymianę telefonu przy chorobie na cukrzycę

  OdpowiedzUsuń
 2. Zależy jaki to telefon. Wiele modeli posiada możliwość aktualizacji nieoficjalnym oprogramowaniem, po zakończeniu wspierania urządzenia przez producenta. Polecam forum XDA Developers :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak mogę dostać za darmo ten glukometr mam cukrzyce 1 typ osiem lat niby za darmo ale nigdzie nie moge znaleśc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej szukać w aptekach lub zapytać diabetologa czy ma taki glukometr. Można także napisać do producenta.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dietetyczny i puszysty sernik dla diabetyka

Uwielbiam proste i szybkie w przygotowaniu ciasta i desery. Dopiero stawiam swoje pierwsze kroki w pieczeniu więc wszystkie skomplikowane przepisy z trudno dostępnymi składnikami w moim przypadku się nie sprawdzą. Dzisiaj w mojej kuchni cukrzyka serwuje Wam przepis na dietetyczny sernik
Składniki:

Spód:
- 9 łyżek otrębów orkiszowych lub owsianych
- 4 żółtka
- 1/4 tabliczki czekolady gorzkiej
- 6 łyżek mleka (ja użyłam mleko migdałowe bez dodatku cukru)
- 2 łyżki ksylitolu

Masa:
- 400 g sera twarogowego chudego
- 400 g jogurtu greckiego
- 4 białka
- 4 łyżki ksylitolu
- 2 budynie śmietankowe w proszku (najlepiej takie bez dodatku cukru)
- aromat waniliowy

Przygotowanie:
Najpierw przygotujemy spód sernika. Czekoladę ścieramy na grubych oczkach tarki, dodajemy otręby i wszystko mieszamy, następnie dodajemy żółtka i mleko i wszystko razem łączymy. Tortownicę (o szerokości 22 cm wyłożonej papierem do pieczenia) wykładamy ciastem. Podpiekamy w piekarniku przez 10 min w 170 st. C
Białka ubijamy na sztywną p…

Glukagen- pomarańczowy zastrzyk, który może uratować Ci życie

Niektórzy z Was pewnie nie mieli jeszcze okazji, i życzę Wam abyście nigdy nie dostąpili tego wątpliwego zaszczytu, by użyć glukagon. Niestety żadnemu diabetykowi glukagon nie kojarzy się dobrze. Pewnie znajdą się i tacy, którzy zapytają, ale co to jest ten glukagon? Jeśli chorujecie od niedawna, ten post na pewno pozwoli wam nadrobić zaległości.

Czym jest glukagon? GlucaGen jest stosowany w ciężkiej hipoglikemii u pacjentów z cukrzycą, u których wystąpiła utrata przytomności. Ciężka hipoglikemia oznacza bardzo małe stężenie cukru we krwi. GlucaGen 1mg HypoKit® zawiera jednorazową dawkę biosyntetycznego ludzkiego glukagonu (0,001 g) oraz strzykawkę z rozpuszczalnikiem.
Glukagon powoduje uwolnienie glukozy magazynowanej w wątrobie i w krótkim czasie podwyższa jej poziom we krwi. Działa skutecznie zarówno po podaniu dożylnym, jak i domięśniowym lub podskórnym. Leczenie powinno być uzupełnione doustnym podaniem węglowodanów. To znaczy, że jak tylko odzyskamy przytomność i będziemy w stanie …

Puszyste ciasto jabłkowo-serowe bez mąki i cukru

Dzisiaj polecam Wam przepis na bardzo smaczne i dietetyczne ciasto bez mąki, cukru i tłuszczu. Ciasto jest szybkie i łatwe w wykonaniu i powinno na stałe zagościć w kuchni cukrzyka. Dzięki swoim składnikom na niski indeks glikemiczny więc nie trzeba martwić się o skoki cukru. A co najważniejsze jest naprawdę smaczne- musi znaleźć się w menu diabetyka:-) 
Składniki:
- 4 żółtka
- 2 białka
- szczypta soli
- 4 łyżki ksylitolu
- 5 łyżek płatków owsianych
- 2 płaski łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 płaska łyżeczka cynamonu
- 3 łyżki twarogu z wiaderk
- 2 jabłka

Przygotowanie:
Żółtka ubijamy z ksylitolem na puszystą, gładką masę, do całkowitego rozpuszczenia się ksylitolu, następnie ciągle mieszając dodajemy ser. Gdy wszystko się połączy dodajemy cynamon, starte na grubej tartce jabłka, proszek do pieczenia. Mieszamy dokładnie i dosypujemy płatki owsiane. Na końcu dodajemy ubite na sztywno białka i delikatnie wszystko łączymy. Masę przekładamy do małej tortownicy okrągłej lub kwadratowej. Ja użyłam tor…